Dažas receptes

vērtīgu kosmētisko produktu pagatavošanai mājas apstākļos

Barojoša medus maska ziemā

ņem 1 citrona sulu, 1 ēd.k. kukurūzas vai olīveļļas, 1 ēd.k. medus. Samaisa un ar vates gabaliņu uzklāj uz sejas un kakla. Kad maisījums apžuvis, uzklāj otru kārtu. Maska ir ļoti veselīga sausai, novecojošai, apvītušai ādai. Šo masku ieteicams lietot divus mēnešus, vienu divas reizes nedēļā. Kursu atkārto pēc trim mēnešiem.

Medus matu kopšanai

Lai mati būtu skaisti un spīdīgi, sagatavo masku, iemaisot vienu tējkaroti medus četrās krūzēs silta ūdens. Gaišiem matiem var pievienot mazliet citrona sulas. Pēc matu izmazgāšanas ar šampūnu ielej šo maisījumu matos. Neizskalo un izžāvē matus kā parasti.

Matu balzams​

sajauc ½ krūzes medus ar ¼ krūzes kokosriekstu eļļas. Normāliem matiem lieto divas ēdamkarotes eļļas. Rūpīgi iemasē nelielu daudzumu maisījuma matos. Uzliek dušas cepuri. Atstāj 30 minūtes. Noņem dušas cepuri, ar šampūnu rūpīgi izmazgā un izskalo matus.

Dažādas gudrības iz senatnes pūra​

Ja uz sejas ir izsitumi vai pinnes, plaukstā paņem nedaudz medus, uzpilina pāris piles Austrālijas tējas koka eļļas un samaisa. Uzklāj attīrītai sejas ādai un patur vismaz pusstundu. Ja ir problēmas ar galvas ādu matu zonā,  tad, medum var pievienot alvejas, kliņģerīšu, struteņu vai smiltsērkšķu izvilkumu eļļā.