Jaunums

Liepziedu sausais krems

Maigs samtainu sajūtu radošs ķermeņa  vaska krems.  Īpaši sausas un kairinātas ādas kopšanai, kas mīkstina, mitrina, nomierina ādu.

Dabīgās izcelsmes produkti, kas apvienoti zem nosaukuma “Mail Mel” ir bišu un cilvēka darba sintēzes rezultāts. Produkti, kas priecē cilvēka garu un vairo tā skaistumu un fizisko izturību. Pabaro cilvēka ādu un miesu, kā arī balansējot ar ēterisko eļļu klātbūtni produktos sniedz gandarījumu  cilvēka dvēselei.  Mail Mel tulkojumā no latīņu valodas nozīmē Medus pasta. 

Bites uz Zemes mīt krietni ilgāk kā cilvēki (vairāk kā 125 miljonus gadu) un šajā laikā ir teicami pielāgojušās dzīvei dažādās vidēs. Senākais vēsturiskais piemineklis, kur redzamas bites, atrasts Spānijā pie Valensijas – tas datējams ap 15 000 gadu p.m.ē. Indijā medu uzskata par dievu barību.

Dažādos biškopības produktus izmanto ne tikai pārtikā. Tie ļoti labi noder cilvēka miesas un gara psihiski emocionālajai sakopšanai. Pirmie zinātniskie raksti par bitēm un to ražojumiem ir atrodami Aristoteļa darbos. Hipokrats ieteica medu lietot gan tīrā veidā, gan ar ūdeni un vīnu. Plīnijs lietoja medu dziļu un strutojošu brūču ārstēšanai, bet slavenais grieķu ārsts Galēns – pret saindēšanos. Romiešiem medus noderēja vērtīgu medījumu konservēšanai. Bet Avicenna teicis: “Ja vēlies saglabāt jaunību, tad katrā ziņā ēd medu.”

Aplūkojot medu pēc ķīmiskā sastāva, tas ir dabīgas izcelsmes cukurs. Ziedu medus satur : •40% fruktozi; • ~30% glikozi; 1–5% saharozi, kā arī maltozi u.c.dabīgas izcelsmes cukurus. Lai gan cukura daļa medū ir galvenā, tomēr tā nav vienīgā. Medū ir arī bišu pievienotie fermenti, vitamīni un minerālvielas, kā arī dažādas gaistošas, smaržīgas vielas, ko satur nektāraugi. Tieši šī daļa, ir ļoti nozīmīga, jo dziedinošās īpašības medum piemīt, pateicoties tieši viņai.